Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Rituální kruhové tance

Na úvod musím napsat, že jsem se doteď rituálními tanci ani v nejmenším nezabývala. Neměla jsem tedy žádné konkrétní představy o tom, jak by měl prakticky rituální tanec vypadat. Snad kromě toho, že by se měl tančit v kruzích. Jenže jednoho dne ke mě začaly přicházet vize žen a mužů tančících v kruhu a šla z toho neuvěřitelná síla. Opravdu silná energie, která prostupovala celou mou bytostí, včetně fyzického těla.

Mám za to, že to bylo někdy v září, kdy přišla první změna počasí, ohlašující konec léta. Ten den jsem tyto síly vnímala velice intenzivně, ale následující dny tato síla pomalu slábla. Nevěděla jsem, co s touto vizí počít. V čem by mohla být významná a zda o ní vůbec něco psát. Jenže 30. 10. 2024 přišla opět k tématu tzv. dušičkového období nebo chcete-li období svátku Samhainu. Pro ty, kteří o svátku slyší poprvé, tak Samhain  je název  keltského svátku, který se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu. Samhain byl hranicí mezi dvěma hlavními periodami (létem a zimou), pro Kelty byl začátkem nového roku, a byl vnímán také jako doba, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Věřilo se, že se duše zesnulých v tento čas vracejí na zemský povrch, a živí mohou navštívit podsvětí.

Z mého pohledu je jedná o období, kdy je snadnější pročistit energie nižších vibrací, jak uvnitř nás lidí, tak tímto rituálem pomoci i Matce Zemi od temných energií, které do sebe přijímá.

Obraz, který se mi objevil před vnitřním zrakem, vypadal následovně: ženy a muži tančící v několika kruzích za západu slunce. Chvíle, kdy slunce zapadá za obzor má důležitou symboliku. Jedná se o propojení 2 světů. Světla a temnoty, mužské a ženské energie, energie Nebeského Otce (Boha) a Matky Země (Bohyně).

Jednalo se o několik kruhů, každý měl jiný počet tanečníků a vždy se střídali muži se ženami.

Uprostřed kruhů byla jedna žena, kolem ní 2 muži, kolem 2 mužů bylo 6 žen, další kruh tvořilo 16 mužů a největší kruh tvořilo 40 žen. Na tyto konkrétní počty jsem se dotazovala přes svého partnera, který je schopen doptat se na detailnější informace jako přichází ke mě prostřednictvím vizí.

Proč je v kruzích větší zastoupení žen než mužů si dokážu vysvětlit jen tím, že je při rituálu potřeba více energie přijímání a transformace, která je charakteristická více pro ženskou energii.

Muži tančí ve směru hodinový ručiček (tímto směrem proudí energie našeho Nebeského otce) a ženy tančí proti směru hodinových ručiček (tímto směrem proudí energie Matky Země).

Z energetického hlediska jsem vnímala jak se zde pojí zlatá energie – Boha (energie Slunce) a stříbrná energie – Bohyně (energie Měsíce). Pro účastníky může mít rituální tanec očistné účinky. Mohou se dostat na povrh jejich dosud neviděné stíny, nižší vibrace, které je potřeba integrovat. Stejně tak se energeticky tímto rituálem uzdravuje Matka Země, která uvolňuje temnější energie napovrch a nechává je absorbovat zlatavým světlem od nebeského Otce. U jedinců, kteří mají své stíny integrované, může docházet k prožívání pocitů naprosté radosti, blaženosti, spojení s Bohem i Bohyní a pozvednutí jejich vibrace.

Zkoušela jsem si o rituálních tancích dohledat i něco na internetu. Našla jsem toho opravdu jen velice málo. Tento popis se mi zdál ale dostatečně dobrý, tak jej uvádím jako případnou inspiraci, pokud by rituální tance chtěl někdo prakticky vyzkoušet.

Citace z webu:

Hodně používaná v mnoha pohanských směrech je například struktura magického kruhu, ve kterém se vyvolávají živly ze čtyř stran. Místo kruhu se může vyznačit zelenými větvemi nebo listím a do čtyř stran se většinou dávají lucerny, hole nebo brány s barvami živlů. Poté, co obřadníci při rituálu obejdou magický kruh, aby uzavřeli prostor, se vyvolávají čtyři živly, a to buď různými proslovy, nebo například kreativní činností hodnou danému živlu (například voda – zpěv, hra na hudební nástroj; oheň – tanec s ohnivou tyčí; země – bubnování; vzduch – zpěv, tanec). Následně už se přivolávají domluvení spříznění a obřad může začít.

 

 

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.