Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Fake it until you make it (Předstírej do doby, než to opravdu budeš umět)

Kdokoliv, kdo začíná s meditacemi se první měsíce necítí jako mistr v oboru. Ale to je v pořádku, v první třídě se od žáků neočekává, že budou psát eseje. A ani oni sami to od sebe neočekávají. Proto, jestli začínáte, neočekávejte nic. Jestli jste četli nějakou knížku o skvělých zážitcích v meditacích, o tom jak skvěle meditace fungovala a vy první měsíce necítíte mnoho úspěchů a máte pocit, že si to všechno jenom namlouváte – uvědomte si že je to normální. 

Můžete namítnout: “ale když si to všechno namlouvám, není to pravda!” – a máte pravdu. Jen málo lidí má dar a již se narodili mistrovsky zdatní. Znám jich několik, a ten pocit, že oni jsou o třídu lepší dejme tomu v komunikování a jasnovidnosti než jsem já po 12 letech intenzivního tréninku (a většina z nich své schopnosti nepoužívá) je divný. Takový marný, nechápající. Ale nikdo z nás tu není na to, aby se porovnával s jinými.   

I to, že je účinnost vašich meditací dejme tomu 5% z maxima je o 5% víc, než kdyby jste nedělal/a nic. A to značí pokrok – neustálým opakováním cvičení se zlepšujete –  o měsíc, dva, tři to možná bude 10 – 15%, a o rok bude vaše schopnost meditovat výborná. Velká většina z nás si to prostě musela/musí odmakat, když chtěla výsledky. 

Vezměme si například meditaci na šťastné místo, ve které si tvoříme a pak chodíme na své ideální místo poskládané z míst, na kterých jsme se cítili dobře, nebo se nám líbí. Tato meditace je základem pro pozdější vytvoření terapeutického/ léčebného místa, až se ve finální fázi stane něčím úplně jiným (o tom pak v pokročilých článcích).

Asi rok jsem dělal “falešné” meditace, kdy šlo jen o moji představivost, o to, jak si co nejlépe místo představit, nuceně dát části mé mysli tvar a vzhled, který mi někdo, kdo mi poradil meditaci, navrhnul. Pomalu jsem si začal všímat stabilitu místa, a to, že jsem už tolik nepotřeboval nutit svoji mysl aby to místo vytvářela, nutit se do vytváření představ detailů, atd. Až po tom roku jsem začal mít pocit, že to místo tam někde JE, a já ho navštěvuji. A až po několika letech jsem byl schopen vnímat, že se organicky mění – stromy rostou, na pláži, nebo i u mého domečku se objevují tvorové a duchovní bytosti, které bych si tam opravdu vědomě nevymyslel, a že moje oblíbené a léčební místo opravdu žije a aktivně se spolupodílí na tom, abych i přes něj dostával symboliky a odkazy pomáhající mi s mými problémy.  

Asi se už opakuji, ale i když nevidíte výsledky, neznačí to že tam žádné nejsou, a neznačí to, že se nezlepšujete v tom, co děláte. Vytrvejte, opakujte meditace, afirmace, a po čase výsledek přijde. Nechte se inspirovat naším e-bookem zdarma, který vám pomůže s nejčastějšími chybami a  dá vám představu jak zlepšit svoji meditaci   A potom uvidíte, jaké možnosti se vám otevřou… Držíme palce…

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.