Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Co jsou to lekce a co s nimi – otázky a odpovědi

Proč jsou moje problémy téměř “neuchopitelné” lékařskou vědou, i ty předepsané prášky je nezlepšují, jen nakrátko utlumují,  takže jediné nalezené teoretické způsoby zlepšení těch stavů jsou z čínské medicíny, homeopatie nebo z nějaké alternativní metody?

Toto je velmi častý problém lidí, co se duchovně vyvíjejí (a nemusí o tom ani vědět, existují i cesty nevědomého vývoje přes utrpení). Ten problém se vcelku logický, ale málokdo ho chápe v té době, kdy ho poprvé musí řešit. Pokusím se proto popsat situaci a řešení obšírněji a v kontextu. 

Když dostaneme chřipku, nepřemýšlíme nad tím proč jsme ji dostali  (z jiného než z mikrobiologického hlediska) zajdeme si pro léky k doktorovi, zalehneme a léčíme se týden čajem, slepičím vývarem, vitamíny, případně léky proti bolesti. Nějaký postup máme na každou nemoc, která je “přímočará” – známe, nebo od někoho dostaneme k ní nějakou zkratku a použijeme ji. 

Duchovní vývoj – a je jedno jestli je součástí transformace, růstu k mistrovství nebo čehokoliv – je založen na lekcích, které potřebujeme pochopit. To je opak přístupu, který používáme běžně – najít lék (řešení mimo mě) a uzdravit se díky jeho užití. A když jsme navyklí na rychlá řešení – a to jsme všichni,  pak jsou problémy, které dostáváme během duchovního vývoje jiné – nedovolují použít zkratku, ale vyžadují poctivý přístup k řešení.  A to značí hledání a nalezení příčin – i těch na duchovní a energetické úrovni. A čím dřív to pochopíme, tím je to pro nás lepší.

 Moje transformace například začala svoji urychlovací část pěti virózami krátce za sebou, které mi měli něco říct, a předpokládám, že každý tuší, že jsem zvolil zkratku a pětkrát si to odležel s paralenem, citronovým čajem a hraním MMORPG her. A tak jsem byl vržen do něčeho, co jsem nedokázal řešit – a ani několik doktorů co jsem postupně navštívil (když jsem byl schopen se aspoň trochu hýbat v přestávkách mezi epizodami pekla). A musel jsem začít pátrat v sobě, abych zjistil co je příčinou mých podivných atak a průvodních příznaků. Hranice odhodlání k použití zkratek u mne ležela u braní léků způsobujících závislost a vytvářejících z člověka nemyslící zeleninu. Takže jsem se donutil k mnohem těžší a delší cestě, která ale vedla – pomalu a bolestně, ale přece – k řešení. A mnohokrát jsem byl na hraně, se silným nutkáním vzít ten recept na Neurol ze šuplíku a absolvovat “osvobozující” návštěvu v lékárně, a použít tuto všemi lékaři doporučenou zkratku, kterou jsem ale po prostudování zkušeností mnoha lidí považoval spíš za  “krátkodobý a nic neřešící ústup z boje a z reality”. 

Duchovní vývoj je o snaze, pochopení, nalezení příčiny a jejím vyřešení – ne o zkratkách. Proto dostáváme “neléčitelné” či záhadné nemoci, máme příznaky, nad kterými doktoři kroutí hlavou a říkají – moudře se tváříc – o stresu co nám to způsobuje (i když možná stres nemáte). Proto prvnímu z nich sice popíšeme svoje symptomy, u kterých si (většinou v duchu) ťuká na čelo a kroutí hlavou, ale dalšímu doktorovi už nic podobného neříkáme, aby nás neposlal do psychiatrické léčebny (třeba v Bohnicích) dřív, než na to budeme vnitřně připraveni. Ale bohnický park doporučuji, je tam krásně… 😀 

To všechno ale má význam – má vás to dostat do situace, kdy jste  nuceni zahodit svoje názory a zahnání do rohu začnete myslet jinak. Mnozí z vás to odmítají natolik, že se s jedním problémem trápí roky, ale tím jen zjistí že zkoušejí další a další slepou cestu. A někteří raději zemřou, než by změnili svůj způsob uvažování. Bohužel, ani tím se řešení problému nevyhnou – ale to si vysvětlíme jindy. Taky konkrétní rady, praktiky a meditace budou součástí minikurzu o tom jak zvládnout základní Transformaci.

Peter

Rubrika “Otázky a odpovědi” je místem pro odpovědi na otázky, které dostávám z různých zdrojů a sice na ně v tom prostředí odpovím, ale cítím,  že tam  nebyl prostor na dostatečnou, v klidu promyšlenou a “konzultovanou” odpověď. 

Jestli cítíte, že se chcete na něco z duchovní nebo energetické oblasti zeptat, klidně nám napište na email otazky@chrysalis.cz.  Já je přidám na seznam a když přijde na ně řada, odpovím.  Samozřejmě odpovědi jsou anonymní, bez uvedení jmen a spíš se budu snažit je zevšeobecňovat. 

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.