Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Roviny transformace – otázky a odpovědi

Mnoho učitelů mluví o transformaci, jako o procesu duchovní změny. Co to je a jak to probíhá?

Téměř každý člověk má v rámci svého života naplánovanou jednu fázi, ve které dedikuje – vědomě nebo nevědomě, dobrovolně nebo nedobrovolně – všechno svému duchovnímu vývoji. Většinou ji nazýváme Vzestup nebo Transformace. Tento proces je komplexní záležitostí, a podrobné vysvětlení a praktické postupy, techniky a meditace vysvětlím později v samostatném cyklu lekcí. Ale můžeme si něco říct o oblastech, ze kterých se transformace skládá.  

Člověk se během duchovního vývoje rozvíjí v několika rovinách navzájem propojených a ovlivňujících se. A je zajímavé, že dualita mu v tom procesu pomáhá – je to vlastně jediný způsob jak se duchovně rozvíjet, i když se z ní snažíme zoufale vymanit nebo se zoufale tváříme, že se nás dualita netýká. Schopnost duality posouvat nás je důvod, proč jsme dostali možnost pobývat ve fyzické realitě, nejnižší, nejvyhraněnější dualitě. 

Fire-and-water-2354583 960 720

První rovinou transformace je rovina čištění. Během nevědomého života člověk na sebe naváže mnoho entit a struktur, které mu pomáhají přežít ve fyzickém světě a ve společnosti, motivují ho k výkonům a podobně. Ale jakmile se začne rozvíjet po duchovní stránce, tyto entity a struktury začnou překážet – zamlžují jeho náhled na Vesmír, Boha, komplexní realitu – je jedno jak si to nazveme. Proto – vědomě či nevědomě – tyto entity začíná čistit, a tím se jeho vnímání Vesmíru mění, pročišťuje se. Zároveň se tím lidská bytost projasňuje, a zvyšují se tak přirozeně její vibrace Jak se to děje a jak to dělat vědomě abychom se vyhnuli co nejvíc té bolestnější – nevědomé – variantě si řekneme v minikurzu o práci s destruktivní energií, strachem, úzkostí a panickými atakami.  

Druhá rovina je cílené zvyšování vibrací – kdy se snažíme postupně o návrat do Jednoty. Naše vibrace jsou snížené již postupným vývojem vzoru člověka (v našem případě vzor Adama Kadmona – víc v minikurzu o vývoji lidstva a člověka), kdy se v rámci historie pro každou civilizaci v pěti tisíciletých cyklech opakuje sestup a vzestup. A ten samý model se dá vypozorovat i v rámci života člověka. Opět je možné tímto způsobem růst vědomě i nevědomě. Všeobecně se to děje, jakmile pracujeme s energiemi s vyššími vibracemi, ta činnost, to vystavení vysokým energiím nás na ně vždy o kousek víc naladí a posune nahoru. A může to být nejen léčitelství, meditační prozařování nebo metody na zvyšování vibrací, ale i nezištná a přirozená pomoc lidem, tvoření s naladěním se na své nitro, povznášející přítomnost v blízkosti mistra, nebo přijetí daršanu od Avatara některého z vysokých aspektů. Víc si o tom povíme v samostatném minikurzu o tom jak cíleně zvyšovat vibrace. 

Wave-2091858 960 720

Třetí rovina je o dosahování větší a větší celistvosti. Člověk, než se začne duchovně vyvíjet dokáže vnímat a existovat jen v úzkém výseku spektra energií. Postupně – nejen duchovním vývojem – se toto spektrum rozšiřuje a člověk se stává celistvějším, až (většinou jako mistr) dosáhne úplné celistvosti. Tak jako u ostatních rovin duchovního vývoje, i tuto rovinu můžeme rozvíjet vědomě, ale rozvíjí se i nevědomě. Nevědomě ji rozvíjíme pochopením sebe a rodiny – tím se přirozeně zasvětíme do aspektu nejbližšího nám a rodičům, později do aspektu partnerů, kteří nám jsou “posíláni” (buď jako karmický partneři, partneři duše nebo dvoupaprsek / dvouplamen, ale o tom si povíme víc  v kurzu o pochopení vztahů na energetické úrovni) a pokračujeme v rámci duchovního vývoje vědomě – cílenými zasvěceními do jednotlivých aspektů člověka a později aspektů toho, co lidi nazývají Bůh. Víc si o tom vysvětlíme v kurzu a konkrétních zasvěceních později. 

Woman-1369253 960 720

Je ještě několik rovin, ale tyto tři považuji za hlavní. Navzájem spolu souvisí a jsou spolu provázané – ovlivňují se – například pročištěním některé entity zvyšujeme svoje vibrace, zvýšením vibrací se od nás oddělí některé entity co se již nedokážou na nás kvůli zvýšeným vibracím udržet – a je potřeba je pročistit, než se vrátí zpátky. Nebo zasvěcením do energií některého z aspektů se nám taky zvýší vibrace a tak je potřebné řešit další odpadlé entity.  Je to velmi dlouho trvající činnost a je potřebné pracovat na všech frontách, a i tak se nevyhneme negativně vnímaným věcem, ale je jich míň než kdybychom stoupali nevědomě.

Peter

Rubrika “Otázky a odpovědi” je místem pro odpovědi na otázky, které dostávám z různých zdrojů a sice na ně v tom prostředí odpovím, ale cítím,  že tam  nebyl prostor na dostatečnou, v klidu promyšlenou a “konzultovanou” odpověď. 

Jestli cítíte, že se chcete na něco z duchovní nebo energetické oblasti zeptat, klidně nám napište na email otazky@chrysalis.cz.  Já je přidám na seznam a když přijde na ně řada, odpovím.  Samozřejmě odpovědi jsou anonymní, bez uvedení jmen a spíš se budu snažit je zevšeobecňovat. 

1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.