Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Roviny transformace – otázky a odpovědi

Mnoho učitelů mluví o transformaci, jako o procesu duchovní změny. Co to je a jak to probíhá?

Téměř každý člověk má v rámci svého života naplánovanou jednu fázi, ve které dedikuje – vědomě nebo nevědomě, dobrovolně nebo nedobrovolně – všechno svému duchovnímu vývoji. Většinou ji nazýváme Vzestup nebo Transformace. Tento proces je komplexní záležitostí, a podrobné vysvětlení a praktické postupy, techniky a meditace vysvětlím později v samostatném cyklu lekcí. Ale můžeme si něco říct o oblastech ze kterých se transformace skládá.  

Člověk se během duchovního vývoje rozvíjí v několika rovinách navzájem propojených a ovlivňujících se. A je zajímavé, že dualita mu v tom procesu pomáhá – je to vlastně jediný způsob jak se duchovně rozvíjet, i když se z ní snažíme zoufale vymanit nebo se zoufale tváříme, že se nás dualita netýká. Schopnost duality posouvat nás je důvod, proč jsme dostali možnost pobývat ve fyzické realitě, nejnižší, nejvyhraněnější dualitě. 

První rovinou transformace je rovina čištění. Během nevědomého života člověk na sebe naváže mnoho entit a struktur, které mu pomáhají přežít ve fyzickém světě a ve společnosti, motivují ho k výkonům a podobně. Ale jakmile se začne rozvíjet po duchovní stránce, tyto entity a struktury začnou překážet – zamlžují jeho náhled na Vesmír, Boha, komplexní realitu – je jedno jak si to nazveme. Proto – vědomě či nevědomě – tyto entity začíná čistit, a tím se jeho vnímání Vesmíru mění, pročišťuje se. Zároveň se tím lidská bytost projasňuje, a zvyšují se tak přirozeně její vibrace Jak se to děje a jak to dělat vědomě abychom se vyhnuli co nejvíc té bolestnější – nevědomé – variantě si řekneme v minikurzu o práci s destruktivní energií, strachem, úzkostí a panickými atakami.  

Druhá rovina je cílené zvyšování vibrací – kdy se snažíme postupně o návrat do Jednoty. Naše vibrace jsou snížené již postupným vývojem vzoru člověka (v našem případě vzor Adama Kadmona – víc v minikurzu o vývoji lidstva a člověka), kdy se v rámci historie pro každou civilizaci v pěti tisíciletých cyklech opakuje sestup a vzestup. A ten samý model se dá vypozorovat i v rámci života člověka. Opět je možné tímto způsobem růst vědomě i nevědomě. Všeobecně se to děje, jakmile pracujeme s energiemi s vyššími vibracemi, ta činnost, to vystavení vysokým energiím nás na ně vždy o kousek víc naladí a posune nahoru. A může to být nejen léčitelství, meditační prozařování nebo metody na zvyšování vibrací, ale i nezištná a přirozená pomoc lidem, tvoření s naladěním se na své nitro, povznášející přítomnost v blízkosti mistra, nebo přijetí daršanu od Avatara některého z vysokých aspektů. Víc si o tom povíme v samostatném minikurzu o tom jak cíleně zvyšovat vibrace. 

Třetí rovina je o dosahování větší a větší celistvosti. Člověk, než se začne duchovně vyvíjet dokáže vnímat a existovat jen v úzkém výseku spektra energií. Postupně – nejen duchovním vývojem – se toto spektrum rozšiřuje a člověk se stává celistvějším, až (většinou jako mistr) dosáhne úplné celistvosti. Tak jako u ostatních rovin duchovního vývoje, i tuto rovinu můžeme rozvíjet vědomě, ale rozvíjí se i nevědomě. Nevědomě ji rozvíjíme pochopením sebe a rodiny – tím se přirozeně zasvětíme do aspektu nejbližšího nám a rodičům, později do aspektu partnerů, kteří nám jsou “posíláni” (buď jako karmický partneři, partneři duše nebo dvoupaprsek / dvouplamen, ale o tom si povíme víc  v kurzu o pochopení vztahů na energetické úrovni) a pokračujeme v rámci duchovního vývoje vědomě – cílenými zasvěceními do jednotlivých aspektů člověka a později aspektů toho, co lidi nazývají Bůh. Víc si o tom vysvětlíme v kurzu a konkrétních zasvěceních později. 

Je ještě několik rovin, ale tyto tři považuji za hlavní. Navzájem spolu souvisí a jsou spolu provázané – ovlivňují se – například pročištěním některé entity zvyšujeme svoje vibrace, zvýšením vibrací se od nás oddělí některé entity co se již nedokážou na nás kvůli zvýšeným vibracím udržet – a je potřeba je pročistit, než se vrátí zpátky. Nebo zasvěcením do energií některého z aspektů se nám taky zvýší vibrace a tak je potřebné řešit další odpadlé entity.  Je to velmi dlouho trvající činnost a je potřebné pracovat na všech frontách, a i tak se nevyhneme negativně vnímaným věcem, ale je jich míň než kdybychom stoupali nevědomě.

Peter

Rubrika “Otázky a odpovědi” je místem pro odpovědi na otázky, které dostávám z různých zdrojů a sice na ně v tom prostředí odpovím, ale cítím,  že tam  nebyl prostor na dostatečnou, v klidu promyšlenou a “konzultovanou” odpověď. 

Jestli cítíte, že se chcete na něco z duchovní nebo energetické oblasti zeptat, klidně nám napište na email otazky@chrysalis.cz.  Já je přidám na seznam a když přijde na ně řada, odpovím.  Samozřejmě odpovědi jsou anonymní, bez uvedení jmen a spíš se budu snažit je zevšeobecňovat. 

1 COMMENTS

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.