Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Meditace – oblíbené místo

Věřím, že každý z nás má své oblíbené místo. Místo, kde se cítíte naprosto příjemně, bezpečně, klidně a vyrovnaně. Je jedno, jestli je to babiččina zahrada, les, vymyšlené místo, které vzniklo ve vaší fantazii nebo nějaká velice konkrétní dovolenková destinace, kterou jste navštívili. Je pro vás něčím výjimečným a dokáže vás přenést od neklidných myšlenek všedního dne a dokážete z něj načerpat nové síly. Právě toto místo je základem pro další meditaci na zklidnění.

Najděte si klidné místo pro meditaci. Pokud se chcete v myšlenkách vydat na reálné místo, ze kterého máte nějaký předmět, který vás s ním spojuje, můžete si ho vzít sebou (kamínek, láhev s pískem z pláže, fotografie…)

Představte si své oblíbené místo. Pokuste se vybavit si ho co nejlépe. Pokud to už máte, můžete přidat pohodlné lehátko, na které si můžete v představě lehnout, oblíbenou měkkou deku, prostě něco co vám pomůže pocit klidu prohloubit.

Vytvořte si ideální obrázek: Svítí tam sluníčko, které vás ohřívá, ale není příliš silné. Občas k vám zavane příjemný, svěží vítr, díky kterému se vám výborně dýchá. Pokud máte velkou oporu ve svém partnerovi a ten vám dodává pocit bezpečí, tak si ho tam můžete taky představit nebo tam přivést i svého zvířecího mazlíčka. Všechno je povoleno!

Vnímejte jako na vás celý obraz působí, postupně si ho dotvořte do dokonalosti a pak už jenom vnímejte jak se vám rozlévá příjemná, klidná energie po celém těle a jak se pomalu uklidňujete.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.