Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Jak ven z pocitů úzkosti a opakujících se panických atak?

Pociťuješ pravidelně úzkost, je tvůj život plný negativních myšlenek, obav, silných strachů? Projevují se tyto úzkosti nejen na tvé duševní rovnováze, ale už i na tvém těle?

Cítíš neustále stažený žaludek, zatuhlá ramena, vnitřní nervozitu, které přerůstají až do panických atak, kdy se ti rozbuší srdce, polije tě horko, je Ti na omdlení? Je z toho cesta ven! Možná si to ani neuvědomuješ, ale dokážeš tyto stavy ovlivnit, jen se potřebuješ naučit jak s nimi pracovat. Porozumět tomu jak vznikají je zásadní, teprve pak s nimi můžeš něco udělat!

Proč se přihlásit na tento kurz?

V kurzu najde účastník komplexní informace ohledně úzkostí a příčin vzniku panických atak, a to jak z pohledu psychologického, tak z pohledu kořenů daného problému z pohledu energie, která je pozadí těchto procesů. Je to první kurz série a je určený pro začátečníky – proto je všechno vysvětlené od základů. A jestli to nebude stačit, na našich stránkách jsou zdarma ke stažení e-booky jak se naučit meditovat i jako absolutní začátečník, který doteď nikdy nemeditoval.

Pro koho je tento kurz určen?

 • Pro lidi, kteří prožívají chronický stres nebo si prošli náročným životním obdobím, po kterém se nyní potýkají s úzkostnými stavy
 • Pro lidi, kteří prožívají nepříjemné duševní ale často i fyzické pocity, úzkosti, panické ataky
 • Pro lidi, kteří chtějí porozumět sami sobě (proč mám úzkosti, proč se necítím dobře, proč mám panické ataky)
 • Pro lidi, kteří mají zájem aktivně se účastnit vlastního uzdravování  (nejen jíst léky a čekat, že za ně vše vyřeší lékař)

Co se zde naučíte?

 • Zvládat akutní stav paniky
 • Rozpoznat a pracovat ze svými úzkostnými myšlenkami
 • Porozumět jakým způsobem funguje energie myšlenek a jaký mají dopad na psychiku i tělo
 • Porozumět jak na nás působí strach a naučit se s ním aktivně pracovat (praktické techniky)
 • Pochopit jak vzniká panická ataka, a naučit se jak jí neposilovat, a naopak – jak jí oslabovat a prodlužovat intervaly mezi atakami
 • Naučit se s ní (zatím nepřímo) pracovat na energetické úrovni

Co v kurzu najdete?

 • pět řízených meditací ve zvukové podobě
 • několik návodů na další meditace
 • tři způsoby, které nám pomohli začít pracovat s panickými atakami
 • několik metod jak zeslabovat úzkosti a ataky a prodlužovat intervaly mezi jednotlivými atakami
 • několik metod popisujících, co dělat během ataky, aby jste ji zeslabili
 • vysvětlení, jak vidí strachy, úzkosti a ataky jasnovidec

Jaká je organizace a cena kurzu?

Kurz je zrcadlením toho, jak probíhá typická série několika konzultací na toto téma, abych klientovi vysvětlil teorii, naučil ho základní meditace a techniky, aby si dokázal pomoci po určité době sám. Tyto problémy jsou v naprosté většině řešitelné jen člověkem, co je má, nikdo kromě něj ten problém nevyřeší. Mistr nebo terapeut klienta může maximálně poučit a koučovat, proto jedna z mála možností jak tyto problémy řešit, je naučit se meditovat a pracovat na této úrovni.

Kurz je plánovaný na čtyři týdny, protože na efektivní zvládnutí každé další lekce budete potřebovat věnovat nějaký čas praktickým cvičením z jednotlivých lekcí a vámi vybraným základním meditacím. První týden se budeme věnovat dvěma tématům a tři následující týdny vždy jednomu, každé téma bude složené z třech až šesti lekcí. Forma kurzu bude textová, a každá delší meditace bude vedená, ve formě zvukové, ať je možné si ji pustit a nerušit svou meditaci čtením složitých návodů.

Kurz je atypický i z jiného důvodu – člověk, kterému se vrací ataka by asi jen nerad čekal dva měsíce, než začne další kurz. Proto kurz nebudeme zahajovat jen několikrát ročně, a umožníme začít kdykoliv. Samozřejmě to bude znamenat, že vytvoříme jednu uzavřenou facebookovou skupinu pro všechny účastníky, do které budeme přidávat Vaše otázky a odpovědi. Postupně tak budeme vytvářet penzum informací, otázek a odpovědí, které dokážou podrobněji osvětlit témata, kterým jsme možná nevěnovali v rámci kurzu dostatečnou pozornost.

V této oblasti je důležité ctít Vaše soukromí, a proto nebudeme používat facebookovou skupinu naživo. Jestli budete mít otázku, pošlete nám email na ataky@chrysalis.cz, a budeme se Vám snažit odpovědět. Otázku a odpověď přidáme do skupiny jen s uvedením křestního jména, nebo Vámi zvoleného pseudonymu. Jestli bude potřeba rozvinout otázku, pochopit Vaši konkrétní situaci, můžeme to řešit v rámci první krátké konzultace zdarma, a v případě nutnosti delší komunikace si můžeme domluvit plnohodnotnou konzultaci – viz podmínky a ceník na našich stránkách.  

Co se týče ceny, ta je jedním z důvodů, proč jsme udělali kurz. Běžně trvá 5-6 konzultací, než spolu s klienty probereme teorii, obeznámím je s technikami, naučím je meditovat a provedu je těmi složitějšími meditacemi. A jelikož ty konzultace můžou stát 15-20 tisíc korun, vylučuje to lidi, kteří takto vysokou částku nedokážou v dané době investovat. Proto nám připadalo lepší udělat kurz, kde klient se většinu může naučit online za mnohem méně peněz, a jestli bude potřeba, domluvit si jednu, nebo dvě konzultace, jestli bude potřebovat něco konkrétního nebo vysloveně specifického, osobního dovysvětlit. Jde o základní kurz, a proto se budu držet své zásady pracovního oběda – jeden týden by měl stát klienta tolik, kolik by stálo, kdyby mně pozval na pracovní oběd. Základní cena za čtyřtýdenní kurz je nastavena na 1 490 Kč ale v září a říjnu 2023 si ho můžete objednat za cenu 490Kč. Je to akce co jsme plánovali na Mezinárodní den panických atak, ale nějak jsem to nestihl, tak to napravuji… 🙂 

O autorovi kurzu

Jmenuji se Peter Šiška a jsem mentor a průvodce na spirituální cestě. Sám jsem si prošel obdobím, kdy mi stavy úzkosti komplikovaly život. Zažil jsem tyto pocity na vlastní kůži a postupně jsem se naučil s těmito stavy aktivně pracovat a objevil jsem v sobě i schopnost pomáhat v procesu uzdravování i ostatním. Vím, že klíčové je porozumění celé komplexnosti problémů, které s úzkostmi souvisí a také převzetí zodpovědnosti za své zdraví do vlastních rukou. Díky uvědomění, že tyto stavy můžeme ovlivnit můžeme následně velice efektivně pracovat se silnými stavy úzkosti, které by jinak vedly k panickým atakám, které mohou být tak intenzivní, že znemožňují běžné denní aktivity.