Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Mistrovské reiki zasvěcení – ano nebo ne? – otázky a odpovědi

Ahoj, jsem už několik let zasvěcený do energie Reiki, můj mistr mi nabídnul zasvěcení do mistrovského stupně. Myslíte že je reiki vhodné k posunu na vyšší úroveň vědomí? (otázka z FB)

Reiki i jakákoliv energetická metoda je nástroj, cesta i berlička. Nástroj je pro terapeuta, i pro takového, co nemá ambice se dostat vysoko, cesta a berlička je pro toho, kdo chce dojít klidně až na konec duchovní cesty, na vrchol. Cesta je používání metody a sbírání zkušeností. Berličkou je proto, že nás každé zasvěcení posune vibračně výš (se svými plusy i mínusy – to je potřeba si uvědomit). Tu berličku používáme na začátku, protože ještě nedosáhneme na vysokou energii Zdroje a hodně nám pomáhá. Proto tyto energetické systémy entity označované jako světelní Buddhové zprostředkovávají – snižují laťku, aby na práci s energií dosáhli i začátečníci, co jsou zatím v nižších vibracích. Jestli se chceme vyvíjet k mistrovství, je na nás abychom pravidelným a častým cvikem stoupali výš a výš, abychom postupně dosáhli schopnost pracovat s neupravenou energií Zdroje. Konkrétně Reiki je skvělá metoda kvůli automatičnosti, když s ní umíte pracovat a naučíte se upozadit sebe sama. To je velmi důležitá schopnost použitelná v průběhu celé duchovní cesty.  A pak jsou zajímavé i symboly, to je krásná automatizace, kterou by normálně člověk musel pracně řešit definováním a upevňováním zkratkami. Sám i po letech rád používám základní symbol, ale to je asi tak všechno.

Proto je důležité se zeptat spíše sám sebe – co chci dosáhnout? Pocit že jsem mistr? To je užitečný pocit v určité fázi vývoje, i když vám pokročilci budou říkat, že je to špatné podporování ega. Schopnost používat mistrovský symbol? Jděte do toho, to je věc, kterou považuji osobně za užitečnou v rámci třetího stupně. Stát se mistrem nebo být schopen pracovat s energií Zdroje? To se dá i s prvním stupněm, když poctivě pracujete, ale mistrovské zasvěcení vás nakopne aspoň o kousek výš. Ale nevyřeší všechno, a určitě nenahradí roky praktikování a meditací. Je to hodno ceny? To záleží taky od vaší situace, pár tisíc pro manažera má jinou hodnotu než pro nezaměstnanou samoživitelku…

Peter

Rubrika “Otázky a odpovědi” je místem pro odpovědi na otázky, které dostávám z různých zdrojů a sice na ně v tom prostředí odpovím, ale cítím,  že tam  nebyl prostor na dostatečnou, v klidu promyšlenou a “konzultovanou” odpověď. 

Jestli cítíte, že se chcete na něco z duchovní nebo energetické oblasti zeptat, klidně nám napište na email otazky@chrysalis.cz .  Já je přidám na seznam a když přijde na ně řada, odpovím.  Samozřejmě odpovědi jsou anonymní, bez uvedení jmen a spíš se budu snažit je zevšeobecňovat. 

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.