Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Mantry – praxe

Teorii manter jsme si jakž-takž vysvětlili, proto pokračujme na praktickou část, návod jak na to. A začněme mantrou ÓM.

1. Sedneme si pohodlně, vstoupíme do alespoň lehkého meditačního stavu a případně ten stav mírně prohloubíme – klidně můžeme použít některou z metod z našeho prvního ebooku zdarma. (pridat linku)

2. Mantra se nazývá Óm, ale vyslovuje se A U M. Jednotlivá písmena je nejlepší zpívat „nosem“ – ústa máme u A i U otevřená, ale vzduch vydechujeme nosem a co nejpomaleji. Chce to trochu cviku, ale po čase to bude lehké. Když jsme sami, nemusíme se přizpůsobovat a zvolíme co nejnižší – ale pro nás ještě pohodlný tón, kterého se budeme držet u všech tří hlásek.

2 Nadechneme se a začneme první hláskou, pracujeme výrazně ústy aby hláska co nejlépe zněla – jestli používáme na vydechování jen nos, ústní dutina nám slouží jako rezonátor. Odhadneme kdy máme asi ještě dvě třetiny dechu k dispozici, a plynule přejdeme tvarem úst z A na U, a pak u třetiny zbývajícího dechu zavřeme ústa a tím přejdeme na M.

Vnímáme jak nám u každé hlásky vibruje vždy jiná část hlavy, a jak se vibrace rozšiřují i do plic a celého těla. Vnímáme jak nám ten zvuk přidává energii…

3. Zopakujeme nádech a zpívání několikrát a vynoříme se z meditace, nebo když jsme mantrou začali meditaci, protože budeme potřebovat energii, tak pokračujeme hlouběji a do meditace.

Mantra ÓM mani padme húm

Tato mantra je určená na pocit jednoty, zklidnění, očištění a transformaci negativních vlastností a energií na pozitivní. Je trochu složitější, ale naštěstí mantry nemusíme jen zpívat, mnohokrát je stačí v meditaci poslouchat a přidat se když máme chuť. Doporučuji si poslechnout tuto verzi zpívanou buddhistickými mnichy – a jen se uvolnit a vnímat ty energie. Jestli se rozpláčete jako se to stává občas mě, nevadí, pláč je znak katarze a je ke prospěchu… 🙂

Manter je velké množství, a proto doporučuji experimentovat a zjistit které konkrétně vám vyhovuje…

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.