Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Meditace – skenování těla

Tato meditace je vhodná vždy, když se necítíte ve své kůži. Může se jednat o neklid, únavu, vyčerpání, tenze v některých částech těla, ale i bolest. Jako vždy je vhodné vybrat si pro meditaci tiché, klidné místo, kde vás nebude nic a nikdo rušit. Já meditaci dělám ráda v sedě nebo v leže. V leže je ale i větší šance, že v polovině usnete a kompletně jí nedokončíte. To ale také nevadí, hlavně pokud jí děláte například před spánkem. Meditace může mít na vás právě uklidňující efekt, který vám pomůže lépe a rychleji usnout.

Takže, udělejte si pohodlí a nejdřív udělejte několik klidných nádechů a výdechů, aby jste se uklidnili a naladili se trochu na své tělo. Pak začnete pomalu vnímat pocity ve svém těle. Můžete začít u své hlavy. Pocity vnímejte bez hodnocení, zda jsou pozitivní nebo negativní. Postupujte tempem, které vám vyhovuje, ale mělo by být pomalé a nechávat vám dost času na vnímání pocitů. Přistupujte k sobě s láskou. Vnímejte pocit v horní části své hlavy, pak přejděte oči, na obličej, uši. Dále pak na krk, ramena, ruce, hrudní koš, břicho. Vnímejte jak se případné napětí pod vaší pozorností uvolňuje. Pokračujte dál na nohy a chodidla. Pokud je máte v zimě stále promrzlé jako já, tak si můžete představit jak se pomalu zahřívají až mají příjemnou teplotu.

Na závěr vnímejte své tělo jako dobře fungující celek. Uvědomte si jaké má vaše tělo úžasné schopnosti, jak se dokáže regenerovat a uzdravovat. Jak vaše orgány pracují správně a jak pro vás každý den dělají skvělou službu. Poděkujte svému tělu za jeho práci.

Rada: Pokud provádíte meditaci ve chvíli, kdy Vás něco bolí, například hlava, osobně nedoporučuji začínat právě u bolavé části těla. Můžete tedy skenování začít od nohou. Pokud by jste začali bolavou hlavou, mohlo by pro vás být obtížné se uvolnit a hned na začátku by vás to mohlo odradit. Je lepší začít u zdravé a nebolestivé části těla a tento pozitivní pocit (bez bolesti) naopak přenést do dalších částí těla.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.