Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Afirmace

Afirmace je podle definice na Wikipedie tvrzení, že něco je pravda. Afirmace jsou krátké a posilující věty (prohlášení), které záměrně opakujeme buď nahlas, nebo v myšlenkách, abychom ovlivnili svůj život k lepšímu. Afirmace by se měly uchytit v našem podvědomí a stát se naším vnitřním přesvědčením, naší skutečností.

Kdybychom se chtěli zabývat základy, tak jiná teorie – a vědecky potvrzená – tvrdí, že všechno je energie – jelikož každý atom každé naší buňky je tvořen energií, a tím pádem vlastně i každá naše myšlenka je jakýmsi shlukem energie směrovaným naší vůlí někam, uskutečňujíc naše přání, náš cíl, náš úmysl, náš záměr. Z tohoto vychází názor, že my sami, pomocí shluků energie myšlenek, směrovaných na jejich cíle ovlivňujeme sebe a okolí.

Příklad: Stojíte poprvé na můstku vysoko nad vodou a chcete skočit do vody. Jestli si budete opakovat “tohle neskočím” , “to je moc vysoko”, nebo “ty srabe, jsi úplně nepoužitelný”, myslíte že vám to pomáhá odhodlat se a skočit? Asi sami cítíte, že ne. Ale jestli si budete opakovat “Já to dokážu”, “Skoč! Do toho!”, “Je to jen o metr výš než skáču obvykle, pohoda”, nebo  “I děti to dokážou, takže já taky”, psychologickým působením motivujete sami sebe a skočit je pro vás jednodušší. 

A to je princip afirmace. Je to soustředění Vašeho záměru, které formuje vaši realitu. Ze začátku je to slabé působení, ale jak se říká – cvik dělá mistra. A od afirmace se – když ji zvládneme – můžeme posouvat k vyšším, účinnějším technikám, meditacím, a pracovat s energiemi lépe. Nejdříve s energiemi svých myšlenek, a postupně se dostat k energiím tužeb, podvědomých i vědomých strachů, ale i energií nemocí, závislosti a podobně. To je sice velmi dlouhá cesta, ale jako každá cesta, i ta začíná prvním krokem. A tím může být klidně zvládnutí afirmací.

Takže, jak na to? Teoretické a praktické informace najdete v článcích níže.

Jak formulovat afirmaci

Když vytváříte afirmaci, tak si pochopitelně přejete, aby fungovala co nejlépe. Proto si nejdříve vysvětlíme...

Úprava afirmací

Když už máme naformulovanou základní afirmaci, můžeme ji upravit tak, aby měla větší účinnost. Všeobecně...

Víte co je Sankalpa?

Před tím, než si něco málo povíme o Sankalpě, pojďme si říct něco o meditačním...

Já jsem

Meditace s procítěným opakováním “Já jsem” je jedna  z nejjednodušších, ale nejsilnějších meditací. Je vyjádřením...

Afirmace – postup

V našem minikurzíku afirmací se blížíme se do finále – afirmaci máme naformulovanou, možná jsme...

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.