Chrysalis

Od housenky k motýlovi…

Afirmace – postup

V našem minikurzíku afirmací se blížíme se do finále – afirmaci máme naformulovanou, možná jsme si k ní přidali i “Já jsem” a tedy není proč čekat.  

Najdeme si klidné místo, kde nás aspoň 5 minut nikdo nebude vyrušovat a posadíme se.  Jestli chceme kombinovat afirmaci se Sankalpou, klidně se uložíme spát. Jinak ale preferujeme sezení, lépe se nám tak jako začátečníkům odolává spánku – jako začátečníci bychom se neměli snažit o hlubokou meditaci, ještě pravděpodobně neumíme udržet sami sebe ve vědomém stavu v oblastech blížících se spánkovým frekvencím. 

Zavřeme oči a uvolníme se – postupně se soustřeďujeme na části svého těla od hlavy po chodidla. Každou částí těla, na kterou se soustřeďujeme a uvolňujeme ji, pohneme a uvolníme jí. Uvědomíme si, že je klidná a uvolněná. Tímto způsobem dosáhneme odblokování křečovitého držení a celkového uvolnění.  

Několikrát za sebou zopakujeme svoji afirmaci, soustřeďujeme se při tom na radostný pocit toho, že afirmace funguje a efekt se dostavuje. 

Pomalu otevřeme oči a ukončíme meditaci. Ano, meditaci, protože i bez jakýchkoliv složitých příprav to, že se zklidníme, uvolníme a zavřeme oči nás dostane do lehkého meditačního stavu – náš mozek se už jen tímto postupem zklidňuje a pracuje na hranici hladiny alfa a beta.

Příklad: Téměř jenom afirmacemi jsem dokázal kdysi dávno přivolat do svého života svoji první seriózní práci. Trvalo mi to téměř 5 měsíců, ale získal jsem práci vysoko nad své očekávání – i jako programátor bez praxe jsem po 4 měsících v průběhu pár týdnů dostal tři nabídky – od pojišťovny, zbrojařské firmy a od velké firmy zabývající se stravenkami.  Všechny tři nabídky byli o cca 30 – 40% vyšší než jsem doufal… 

Ještě se vrátím k předchozímu příkladu. Nabízí se logická otázka – jak dlouho tedy trvá, než se afirmace manifestuje, zhmotní, uskuteční? Uvedený příklad je jeden ze středně těžkých, a já byl v dané době téměř začátečník. Podle mého názoru je cca půlrok rozumná doba na to abychom cítili, že se afirmace se realizuje i u začátečníků. U mistrů se dostáváte na dobu měsíce, maximálně dvou. Ale, je potřeba si uvědomit, že většinou nám přicházejí příležitosti, ne dary. A ty je potřeba uchopit, pracovat s nimi a tím zhmotnit svoji afirmaci. Ale v každém případě by jste měli cítit zlepšení, jestli si nekladete překážky – například u zdravotních problémů přestanete užívat léky, u rakoviny prsníku nepřestanete se svým ponořováním se do nějakých negativních emocí ohledem svých blízkých, v případě afirmací na zhubnutí se nepřestanete cpát bůčkem, atd.

Případně se může stát, že se snažíte vyřešit afirmací něco, co nejdřív musíte pochopit – je to vaše momentální, ještě nepochopená lekce. Tu je potřeba nejdřív vyřešit, jinak budete cítit, že stagnujete a nic se nepohybuje kupředu. O lekcích a řešení překážek na všech úrovních budu později vytvářet velký kurz, protože se jedná o opravdu rozsáhlé téma. Nicméně – afirmace vám dá šanci, příležitost, a když máte štěstí, tak i zázrak. Ale vaše účast, záměr a aktivita – to je to hlavní.

Na afirmacích je dobré, že po krátkém čase praktikování potřebujete maximálně dva, tři nádechy a výdechy, aby jste dokázali toto cvičení udělat a svůj záměr tak posilovat – takže po krátkém čase klidně afirmujete ve frontě na pokladnu v obchodě, v metru, v přestávkách v práci. Jen v autě – když řídíte – to silně nedoporučuji, 100% své pozornosti potřebujete věnovat řízení…

Tak, a to byli afirmace – jestli máte otázky, klidně se zeptejte na našem Facebooku. 

 

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published.